Reprezentacja Włoch w półfinale młodzieżowych mistrzostw świata

FIFA
Włochy wygrały z Mali 4:2 (1:1) w drugim ćwierćfinałowym spotkaniu piłkarskich MŚ U-20, które są rozgrywane w Polsce.
Na Stadionie Miejskim w Tychach prowadzenie ekipie z Półwyspu Apenińskiego zapewnił po dwunastu minutach gry Ibrahima Kone, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.
Dziewięć minut później Ousmane Diakite ujrzał bezpośrednią czerwoną kartkę po analizie VAR i zespół z Czarnego Lądu musiał już walczyć w osłabieniu.
Siedem minut przed przerwą wyrównał Sekou Koita, ale po zmianie stron dwukrotnie celnie przymierzył Andrea Pinamonti, którego trafienia przedzieliła bramka Mohameda Camary. Sześć minut przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął jednak uderzeniem głową Davide Frattesi. "Les Aigles" mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale w doliczonym czasie gry rzut karny zmarnował Sekou Koita.
Półfinałowym przeciwnikiem reprezentacji Włoch będzie Ukraina, która wcześniej wyeliminowała Kolumbię. Spotkanie odbędzie się 11 czerwca w Gdyni.
Kamil Kaczmarek07 Jun 2019 · 22:55