Reprezentant Czarnogóry przenosi się do Wisły Płock. "Nafciarze" z kolejnym piłkarzem do środka pola

Reprezentant Czarnogóry przenosi się do Wisły Płock. "Nafciarze" z kolejnym piłkarzem do środka pola
Wisła Płock
Dusan Lagator został zaprezentowany jako zawodnik Wisły Płock. Reprezentant Czarnogóry do tej pory reprezentował barwy FK Soczi. W Polsce podpisał dwuletni kontrakt.
Dusan Lagator urodził się 29 marca 1994 roku w Cetynii. Jego pierwszym zawodowym klubem był Mogren Budva, z którego przeniósł się do FK Mladost. Następnie opuścił Czarnogórę i przeniósł się do Serbii, gdzie grał dla FK Čukarički.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wiosną sezonu 2017/2018 został wypożyczony do rosyjskiego Dinama St. Petersburg, a w sumie w Rosji spędził dwa ostatnie lata (2018-2020). W tym czasie reprezentował barwy PFK Soczi, z którym w rozgrywkach 2018/2019 awansował do Premier Ligi. Tylko w ostatnim sezonie zanotował jedną bramkę i asystę w 13 występach.
26-letni defensywny pomocnik na swoim koncie ma również sześć występów w reprezentacji Czarnogóry, w której zadebiutował 5 września 2019 w meczu z Węgrami (2:1). Poza tym w kadrze zagrał także w pięciu innych spotkaniach z: Czechami, Bułgarią, Kosowem, Anglią oraz Białorusią.
Lagator w Płocku podpisał kontrakt na dwa lata. W umowie znalazła się także klauzula, która pozwala przedłużyć ją o kolejne 12 miesięcy.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik11 Aug 2020 · 20:39
Źródło: Wisła Płock

Przeczytaj również