Reprezentant Holandii kontuzjowany. Nagła zmiana w składzie na mundial
Ronald Koeman musiał powołać nowego zawodnika. Kontuzja Jurriena Timbera nie została wyleczona, zawodnik Arsenalu nie wystąpi na tegorocznym mundialu.
Od końca sezonu 2025/26 Jurrien Timber zmaga się z kontuzją pachwiny. Rehabilitacja nie poszła na tyle dobrze, aby boczny obrońca mógł pomóc reprezentanci Holandii na Mistrzostwach Świata 2026.
W poniedziałek poinformowano, że zawodnik Arsenalu został wykluczony z kadry "Oranje". Tym samym Ronald Koeman wybrał nowego piłkarza. Selekcjoner postawił na gracza z Premier League.
Chodzi o Lutsharela Geertruidę, który miał za sobą bardzo udany okres w Sunderlandzie. 25-latek, sprowadzony z RB Lipsk na zasadzie wypożyczenia, wystąpił w 31 spotkaniach na wszystkich frontach.
Przed startem mundialu Holandia zagra towarzysko z Uzbekistanem. W grupie czekają ją starcia z Japonią, Szwecją oraz Tunezją.
Timber ma za sobą 23 mecze w narodowych barwach. Geertruida uzbierał 23, zadebiutował w 2021 roku.