Reprezentant Polski wypada z walki o powołanie! Nowe wieści ws. kontuzji, nie przyjedzie na zgrupowanie

Reprezentant Polski wypada z walki o powołanie! Nowe wieści ws. kontuzji, nie przyjedzie na zgrupowanie
Tomasz Folta / Press Focus
Michał Probierz w czwartek ogłosi powołania na marcowe baraże o EURO 2024. Wiadomo już, że nie będzie mógł skorzystać z usług jednego z bramkarzy.
Od wielu miesięcy niekwestionowanym numerem jeden w bramce biało-czerwonych jest Wojciech Szczęsny. Golkiper Juventusu zapowiedział już, że EURO 2024 będzie dla niego pożegnaniem z kadrą.
Dalsza część tekstu pod wideo
Rolę jego zmiennika pełni zazwyczaj Łukasz Skorupski. Bramkarz Bologny awansował na pozycję bramkarza numer dwa, gdy karierę w narodowych barwach zakończył Łukasz Fabiański.
Zagadką pozostawała natomiast pozycja trzeciego bramkarza. Jeszcze niedawno Michał Probierz zapewniał, że nie zamierza zmieniać hierarchii i na powołanie może liczyć Bartłomiej Drągowski.
Bartłomiej Drągowski w barwach Panathinaikosu Ateny
Stefanos Kyriazis / pressfocus
Ten ostatni borykał się jednak z urazami i nie grał w barwach Spezii. Na jego problemach skorzystał Marcin Bułka. Bramkarz Nicei zadebiutował w kadrze podczas towarzyskiego starcia z Łotwą.
Teraz można było się zastanawiać, czy Drągowski otrzyma powołanie. Przeniósł się do Panathinaikosu Ateny i za występy w Grecji zbierał świetne recenzje. W niedzielę doznał jednak urazu w meczu z Olympiakosem i opuścił boisko po zaledwie kilku minutach. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Jak donosi serwis newspao.gr, Drągowski przeszedł już stosowne badania. Wykazały one, że ze względu na uraz uda Polak będzie musiał pauzować przez co najmniej 20 dni. Oznacza to, że na pewno nie przyjedzie na marcowe zgrupowanie kadry.
Bartłomiej Drągowski
Adam Starszynski / pressfocus

Przeczytaj również