Rewelacja Pucharu Polski odpadła z Legią Warszawa! Efektowny gol piętą Tomasa Pekharta [WIDEO]

screen/Polsat Sport
Legia Warszawa awansowała do półfinału Fortuna Pucharu Polski. Stołeczni pokonali Lechię Zielona Góra 3:0.
Lechia to zespół, który był prawdziwą rewelacją tej edycji krajowego pucharu. Po drodze do ćwierćfinału trzecioligowiec sensacyjnie wyeliminował Jagiellonię Białystok oraz Radomiaka Radom.
Dziś zespół z Zielonej Góry fatalnie rozpoczął rywalizację przeciwko Legii. Już w 9. minucie na listę strzelców wpisał się Tomas Pekhart, który oddał efektowne uderzenie piętą.
W 25. minucie Robert Pich stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia. Najpierw trafił z rzutu wolnego w mur, a później oddał drugi strzał, po którym futbolówka nawet nie zmierzała w światło bramki. W tej akcji sędziowie analizowali jeszcze, czy jeden z zawodników Lechii nie odbił piłki ręką. Ostatecznie nie podyktowano jednak rzutu karnego dla gości z Warszawy.
Tuż przed przerwą podopieczni Kosty Runjaicia podwyższyli prowadzenie. Do siatki trafił Bartosz Kapustka, który idealnie przymierzył zza pola karnego.
W 63. minucie Kapustka oddał kolejne groźne uderzenie z dystansu. Tym razem pomocnika zatrzymał Wojciech Fabisiak. Wynik spotkania w 71. minucie ustalił Carlitos.
Legia jest pierwszą drużyną, która awansowała do półfinału Pucharu Polski. W kolejnych parach powalczą Pogoń Siedlce - Górnik Łęczna, KKS Kalisz - Śląsk Wrocław i Motor Lublin - Raków Częstochowa.
Adam Kłos28 Feb 2023 · 14:56