Rewelacyjny występ byłej gwiazdy Legii w Anglii. Kibice zachwyceni [WIDEO]

Rewelacyjny występ byłej gwiazdy Legii w Anglii. Kibice zachwyceni [WIDEO]
screen
Blackburn Rovers wygrało 3:1 z QPR w 32. kolejce angielskiej Championship. Gola i asystę dla zwycięskiego zespołu zdobył Ryoya Morishita.
Ekipa z Blackburn nie była w najlepszej sytuacji przed tym spotkaniem, bowiem z 32 punktami na koncie zajmowała miejsce w strefie spadkowej. Miała też fatalny bilans formy, a na 10 ostatnich meczów wygrała zaledwie jeden.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mimo to, wyjazdowe starcie z QPR nie stanowiło dla niej większego problemu. W 21. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą bramki Mathiasa Joergensena, któremu asystował były piłkarz Legii Warszawa, Ryoya Morishita.
Podanie Japończyka zrobiło ogromne wrażenie na kibicach. - Czy możemy szczerze docenić to podanie od Morishity? Kevin de Bruyne? Kto to? - napisało na Twitterze jedno z kont fanowskich Blackburn Rovers.
Do przerwy padło jeszcze po jednym golu z każdej strony, więc zespół Rovers zszedł do szatni przy prowadzeniu 2:1. Zaledwie pięć minut po starcie drugiej połowy Morishita znów doszedł do głosu. Tym razem jednak dołożył od siebie bramkę.
Ostatecznie Blackburn utrzymało prowadzenie 3:1 do końca, a co za tym idzie uciekło ze strefy spadkowej. Dla Morishity był to piąty i szósty udział przy golu w tym sezonie Championship. 28-letni Japończyk trafił na angielskie boiska w sierpniu 2025 roku z Legii Warszawa za około dwa miliony euro.
Morishita w Legii był gwiazdą. W sezonie 2024/25 znacząco pomógł "Wojskowym" wygrać Puchar Polski, strzelając gola i notując dwie asysty w wielkim finale przeciwko Pogoni Szczecin (4:3).
Adam - Kowalczyk
Adam KowalczykDzisiaj · 07:32
Źródło: własne

Przeczytaj również