Roberto Firmino podjął decyzję! Przyszłość zawodnika Liverpoolu wyjaśniona

Roberto Firmino podjął decyzję! Przyszłość zawodnika Liverpoolu wyjaśniona
Xinhua / PressFocus
Przygoda Roberto Firmino w Liverpoolu dobiega końca. Dziennikarz Florian Plettenberg poinformował, że Brazylijczyk odejdzie z klubu po zakończeniu bieżącego sezonu.
Roberto Firmino trafił do Liverpoolu w 2015 roku z Hoffenheim. Brazylijczyk stopniowo zdobywał zaufanie sztabu szkoleniowego i stawał się kluczową postacią "The Reds".
Dalsza część tekstu pod wideo
Uniwersalny piłkarz walnie przyczynił się do największych sukcesów drużyny Juergena Kloppa. W swojej dotychczasowej przygodzie zdobył 107 bramek i zanotował 78 asyst w 352 meczach.
Ostatnio jednak Firmino grał coraz mniej i coraz słabiej. 31-latek, nawet jeśli był zdrowy, lądował na ławce rezerwowych, co tylko wzmagało spekulacje o pożegnaniu się z Anfield.
Takiemu scenariuszowi sprzyjał fakt, że kontrakt Brazylijczyka jest ważny tylko do 30 czerwca 2023 roku. Liverpool długo zwlekał z podjęciem odpowiednich kroków w tej sprawie, ale teraz wszystko wydaje się już przesądzone.
Dziennikarz Florian Plettenberg poinformował, że doświadczony zawodnik nie przedłuży wygasającej umowy. Tym samym opuści "The Reds" po zakończeniu bieżącego sezonu.
Firmino spotkał się już z Kloppem, aby przekazać mu swoją ostateczną decyzję. Graczowi zależało na bezpośrednim spotkaniu ze swoim wieloletnim szkoleniowcem.
Na ten moment nie wiadomo, gdzie zakotwiczy reprezentant Kraju Kawy. Kilka miesięcy temu pojawiły się spekulacje łączące 31-latka z przenosinami do Arabii Saudyjskiej.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk03 Mar 2023 · 12:59
Źródło: Florian Plettenberg

Przeczytaj również