Ronald Araujo wskazał najtrudniejszego rywala. Obrońca FC Barcelony nie wybrał Viniciusa

Ronald Araujo wskazał najtrudniejszego rywala. Obrońca Barcelony nie wybrał Viniciusa
Cesar Cebolla/Pressfocus
Ronald Araujo miał okazję mierzyć się z wieloma topowymi piłkarzami. Urugwajczyk wybrał zawodnika, który sprawił mu największe problemy.
Araujo od 2018 roku jest piłkarzem Barcelony. W ostatnich sezonach stoper ma pewnie miejsce w składzie "Dumy Katalonii".
Dalsza część tekstu pod wideo
Wielokrotnie obrońca jest odsyłany do krycia najgroźniejszych zawodników drużyn przeciwnych. Choćby w El Clasico regularnie występuje on jako prawy obrońca, aby neutralizować atuty Viniciusa.
Dziennikarze stacji "Movistar" poprosili Araujo o wskazanie gracza, który był dla niego największym wyzwaniem w grze obronnej. 24-latek niespodziewanie wskazał byłego kolegę z drużyny.
- Najtrudniejszy piłkarz do krycia? Ousmane Dembele - krótko przyznał Araujo.
Urugwajczyk i Francuz przez ponad cztery lata dzielili szatnię na Camp Nou. W ubiegłym okienku transferowym skrzydłowy zdecydował się przenieść do PSG.
Z kolei Araujo powinien w najbliższym czasie pozostać filarem Barcelony. Jego umowa z klubem obowiązuje do końca sezonu 2025/26. W niemieckich mediach pojawiały się ostatnio informacje o zainteresowaniu ze strony Bayernu Monachium, jednak katalońska prasa utrzymuje, że stoper nie planuje zmieniać klubu, o czym szerzej piszemy TUTAJ.
Dotychczas Urugwajczyk wystąpił w 126 meczach "Blaugrany". Zanotował w nich osiem bramek i trzy asysty. Portal "Transfermarkt" wycenia go obecnie na 70 mln euro.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos09 Dec 2023 · 22:18
Źródło: Movistar

Przeczytaj również