Rosja poznała kolejnych rywali. Nie do wiary, z kim wkrótce się zmierzy
Reprezentacja Rosji w piłce nożnej wciąż nie może rywalizować w turniejach pod egidą FIFA oraz UEFA, co zmusza ją do rozgrywania meczów towarzyskich. Już wiadomo, z kim powalczy w marcu.
Zaraz po rozpoczęciu inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainie zapadła decyzja o zawieszeniu Rosji w strukturach FIFA oraz UEFA. W efekcie "Sborna" nie wystąpiła na mistrzostwach świata i Europy.
Od blisko czterech lat kadra prowadzona przez Walerija Karpina musi ograniczać się do rozgrywania meczów towarzyskich. Ostatnie starcie zakończyło się jednak porażką. Po triumf 2:0 sięgnęło Chile.
Wcześniej reprezentacja Rosji zanotowała kilka bardzo wysokich zwycięstw. Faworyt rozbijał m.in. Zambię (5:0), Grenadę (5:0), Syrię (4:0), Brunei (11:0), Białoruś (4:0), Kubę (8:0) oraz Serbię (8:0).
Lada moment "Sborna" znów wyjdzie na boisko i rozegra kolejne mecze. Na 27 marca zaplanowano starcie z Mali, czyli niedawnym uczestnikiem Pucharu Narodów Afryki. Pojedynek odbędzie się w Krasnodarze. W kadrze tej grają Dorgeles Nene, El Bilal Toure czy Yves Bissouma.
Cztery dni później podopieczni Karpina udadzą się do Sankt Petersburga. Tym razem czekać będzie na nich znacznie łatwiejsze zadanie. Ich rywalem ma być Gwatemala. Rosja ponownie będzie faworytem.
W międzyczasie nie brakuje natomiast głosów dotyczących możliwego przywrócenia rosyjskiej kadry do rywalizacji na międzynarodowej arenie. Jakiś czas temu FIFA wykluczyła jednak taki scenariusz.