Rozbieg prawie z połowy boiska, piłka leciała jak pocisk. Niecodzienny gol w Pucharze Narodów Afryki [WIDEO]

Niecodzienny gol dla Wysp Zielonego Przylądka w meczu z Mozambikiem w Pucharze Narodów Afryki. Rzadkim wyczynem popisał się Bebe.
Wyspy Zielonego Przylądka udanie rozpoczęły występ na PNA. W pierwszej kolejce pokonały Ghanę. Przeciwko Mozambikowi grały o to, by zapewnić sobie awans do kolejnej rundy. Duży krok w tym kierunku uczyniły już w pierwszej połowie.
Była 32. minuta, gdy Bebe zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Dystans do bramki był olbrzymi. Piłkarz Rayo Vallecano rozpoczął rozbieg niemal z połowy boiska. Wydawało się, że będzie dośrodkowywał w pole karne, ale zdecydował się na strzał.
Jego próba była rzadko oglądane. Piłka leciała jak pocisk, nabrała nieprzyjemnej rotacji i po rękach bramkarza Mozambiku wpadła do siatki. Ten powinien jednak zrobić więcej - uderzenie nie było zbyt precyzyjne.
Bebe ma za sobą zaskakującą karierę. W 2010 roku niespodziewanie trafił z Vitorii Guimaraes do Manchesteru United. Na Old Trafford nie zrobił kariery. Był seryjnie wypożyczany do innych klubów, a w końcu sprzedany do Benfiki. Z Rayo jest z przerwami związany od 2018 roku.
Bebe
Guillermo Martinez / pressfocus
Ostatecznie Wyspy Zielonego Przylądka wygrały 3:0. Po dwóch kolejkach mają na koncie komplet punktów i są pewne awansu do kolejnej rundy.