Rozchwytywany trener wrócił z rozmów w Anglii. Romano ma nowe informacje

Rozchwytywany trener wrócił z rozmów w Anglii. Romano ma nowe informacje
Henrique Casinhas / pressfocus
Ruben Amorim nie może narzekać na brak zainteresowania. Portugalczyka na ławce trenerskiej chętnie widziałoby kilka klubów, a on wrócił właśnie z istotnych rozmów w Anglii.
Amorim od 2020 roku jest szkoleniowcem Sportingu CP. Z klubem tym zdobywał już mistrzostwo Portugalii, krajowy superpuchar i dwukrotnie triumfował w Pucharze Ligi Portugalskiej.
Dalsza część tekstu pod wideo
W obecnym sezonie 39-latek też pewnie zmierza po końcowy laur na krajowym podwórku. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek jego Sporting wyprzedza drugą Benficę o siedem punktów.
Nic zatem dziwnego, że tak dobre wyniki notowane przez Amorima przyciągnęły uwagę większych i bogatszych klubów. W ostatnim czasie dużo mówiło się o tym, że Portugalczyk przejmie w Liverpoolu schedę po Juergenie Kloppie.
W międzyczasie wyrósł jednak nowy faworyt do pozyskania utalentowanego menedżera. To West Ham. Amorim właśnie wrócił z Londynu, gdzie rozmawiał z włodarzami “Młotów”.
- Ruben Amorim wrócił do Portugalii po poniedziałkowym spotkaniu z zarządem West Ham w Londynie. West Ham przedstawił swój projekt i będzie nalegał na Amorima; nic jeszcze nie zostało zrobione, a rozmowy z Liverpoolem są w zawieszeniu. Amorim omówi swoje przyszłe kroki ze swoimi agentami - informuje Fabrizio Romano.
Obecnym szkoleniowcem West Hamu jest David Moyes. Umowa Szkota wygasa jednak po zakończeniu obecnego sezonu i najprawdopodobniej nie zostanie przedłużona.
Redakcja meczyki.pl
Adam Nowacki23 Apr · 08:59
Źródło: Fabrizio Romano

Przeczytaj również