Rozlosowano grupy Copa America 2024. Mistrzowie świata poznali rywali, Brazylia w drugiej części drabinki

Rozlosowano grupy Copa America 2024. Mistrzowie świata poznali rywali, Brazylia w drugiej części drabinki
Li Ga/Pressfocus
Latem przyszłego roku odbędzie się nie tylko EURO 2024, ale też kolejna edycja Copa America. Minionej nocy przeprowadzono losowanie turnieju głównego. Znamy podział na grupy i rywali dla głównych faworytów - Brazylii oraz Argentyny.
"Albicelestes" wygrali nie tylko ostatni mundial, ale też poprzednią edycję Copa America. W finale pokonali wówczas Brazylijczyków na ich terenie po golu Angela Di Marii.
Dalsza część tekstu pod wideo
Następnego lata bronić będą tytułu. Wciąż nie wiadomo, czy zrobią to pod wodzą obecnego selekcjonera, Lionela Scaloniego. Poważnie zastanawia się on nad rezygnacją ze stanowiska (więcej TUTAJ).
Kolejna edycja Copa America odbędzie się najbliższego lata w Stanach Zjednoczonych. W turnieju zagra 16 drużyn - 10 ze strefy CONMEBOL oraz 6 ze strefy CONCACAF.
Obrońcy tytułu trafili do grupy A. Argentyńczycy w pierwszej fazie zmierzą się z Peru, Chile i zwycięzcą barażu między Kanadą oraz Trynidadem i Tobago.
Na Brazylię znów mogą trafić dopiero w finale. "Canarinhos", którzy ostatnio mieli duże problemy w eliminacjach do mistrzostw świata, zagrają z Kolumbią, Paragwajem i Hondurasem lub Kostaryką.
Gospodarze, Amerykanie, znaleźli się w grupie C, gdzie rywalizować będą z Urugwajem, Panamą i Boliwią. Grupę B stanowią natomiast Meksyk, Ekwador, Wenezuela oraz Jamajka.

Przeczytaj również