Rzymski walec rozjechał Brighton! AS Roma zdeklasowała rywali z Premier League [WIDEO]

Alfredo Falcone / pressfocus
AS Roma nie miała litości dla Brighton. Gospodarze wykorzystali swoje szanse i ograli Anglików 4:0 (2:0) w 1/8 finału Ligi Europy.
To Brighton mogło otworzyć wynik czwartkowego spotkania. Adingra świetnie minął jednego z rywali, wpadł w pole karne, ale trafił jedynie w słupek. Odpowiedź ze strony gospodarzy była bardzo bolesna.
W 13. minucie świetne podanie otrzymał Dybala. Napastnika wzorowo wypatrzył Paredes, dzięki czemu ofensywny piłkarz mógł wedrzeć się w "szesnastkę" i bez większego trudu pokonać golkipera przyjezdnych.
W 43. minucie prowadzenie AS Romy podwyższył Lukaku. Reprezentant Belgii dopadł do odbitej piłki i uderzył nie do obrony dla Steele'a. Przed przerwą gola kontaktowego mógł strzelić jeszcze Welbeck, ale jego próbę w genialny wręcz sposób odbił Svilar.
Romelu Lukaku po golu dla AS Romy
Po zmianie stron "Mewy" nadal miały kłopoty z wykończeniem, kolejną szansę zmarnował Welbeck. Gospodarze zaś naboi nie marnowali, co udowodnił Mancini. Obrońca pewnie ruszył w stronę futbolówki i skorzystał z dośrodkowania El Shaarawy'ego.
Jakby tego było mało, podopieczni De Rossiego stale mieli ochotę na więcej. W 68. minucie stan rywalizacji ustalił Cristante. Pomocnikowi świetnie dograł wspomniany już El Shaarawy.
W samej końcówce meczu na boisku zameldował się Zalewski, który zmienił reprezentanta Włoch. Ostatecznie AS Roma wygrała aż 4:0 (2:0) i może spokojnie podejść do rewanżowego spotkania w Anglii.
Leonardo Spinazzola (AS Roma) w meczu z Brighton

Ajax - Aston Villa

W czwartek w rozgrywkach UEFA rywalizował też inny angielski klub. Aston Villa bezbramkowo zremisowała z Ajaksem w meczu wyjazdowym. Na początku drugiej połowy na boisko wszedł Matty Cash.
Oba kluby kończyły mecz w "dziesiątkę". Czerwone kartki zobaczyli Ezri Konsa, a następnie Tristan Gooijer. Rewanż w 1/8 finału Ligi Konferencji zaplanowano na 14 marca.