"Są lepsi niż ktokolwiek, kogo ma Walia". Angielskie media chwalą Polaków. Tak widzą szanse w barażach o EURO

"Są lepsi niż ktokolwiek, kogo ma Walia". Angielskie media chwalą Polaków. Tak widzą szanse w barażach o EURO
Reprezentacja Polski po golu z Estonią
Na wtorkowy wieczór zaplanowano ostatnie mecze barażowe o EURO 2024. Angielskie media nie są zgodne, jeśli chodzi o szanse Walii i Polski na grę w niemieckim turnieju.
Od kilku miesięcy znamy 21 spośród 24 finalistów mistrzostw Europy. Ostatnią trójkę wyłonią baraże, które zostaną rozegrane we wtorkowy wieczór.
Dalsza część tekstu pod wideo
W naszym kraju największe emocje budzi rzecz jasna mecz Walia - Polska. Szanse obu drużyn analizują także media na Wyspach Brytyjskich.
Te nie są zgodne. Niektórzy dziennikarze za faworytów uważają gospodarzy, inny wyżej oceniają szanse biało-czerwonych. Wszyscy spodziewają się za to zaciętego starcia.
Daniel James po golu w meczu Walia - Finlandia
Craig Thomas / pressfocus
- Po ograniu Finlandii Walia zmierzy się z polską drużyną, która jest lepsza od Finów, ale wciąż do pokonania. Chociaż Wojciech Szczęsny, Piotr Zieliński i Robert Lewandowski są lepsi niż ktokolwiek, kogo ma Walia, to reszta jedenastki nie jest spektakularna i w Cardiff Walijczycy powinni ich pokonać - podkreśla Daily Mail.
- To powinna być intrygująca potyczka pomiędzy dwoma zespołami, które mając swój dzień, mogą namieszać w meczach z najlepszymi w Europie - pisze Evening Standard.
- Choć może to zabrzmieć dziwnie, biorąc pod uwagę wynik końcowy, pewne fragmenty pierwszej połowy meczu przeciwko Finlandii wzbudzają niepokój trenera. Jeśli powtórzą się w finale, z pewnością zostaną wykorzystane przez Polskę. Spodziewamy się niezwykle zaciętej gry, mogącej potoczyć się w obie strony, ale z lekką przewagą Lewandowskiego i spółki - czytamy.
Piotr Zieliński, Karol Świderski i Robert Lewandowski w meczu z Estonią
Piotr Matusewicz / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik24 Mar · 21:59
Źródło: Daily Mail/Evening Standard/Sport.pl

Przeczytaj również