Salernitana utrzymała się w Serie A! Zwycięska porażka beniaminka

MB Media/Pressfocus
Salernitana przegrała 0:4, ale wywalczyła utrzymanie w Serie A. Wszystko za sprawą remisu Cagliari, które kolejny sezon spędzi na zapleczu włoskiej ekstraklasy.
Przez większą część sezonu Salernitana była murowanym kandydatem do spadku. Kilka tygodni temu beniaminek zaczął jednak regularnie zdobywać punkty.
W siedmiu poprzednich kolejkach podopieczni Nicoli Davide zanotowali cztery zwycięstwa i trzy remisy. Dziś zdobycie trzech punktów zagwarantowałoby im pewne utrzymanie.
Salernitana jednak fatalnie rozpoczęła ten mecz. Wynik spotkania otworzył Gerard Deulofeu. Później prowadzenie Udinese podwyższył Ilija Nestorovski.
Simone Verdi mógł zdobyć bramkę kontaktową, jednak doskonałą interwencją popisał się bramkarz przyjezdnych. Po chwili zespół z Udine trafił na 3:0. Na listę strzelców wpisał się Destiny Udogie.
Do przerwy Udinese mogło prowadzić jeszcze wyżej. Rzut karny zmarnował jednak Roberto Pereyra. Argentyńczyk zrehabilitował się w 57. minucie, kiedy strzelił gola z gry.
Salernitana przegrała 0:4, ale po ostatnim gwizdku piłkarze i kibice wybuchli z radości. Mimo tak wysokiej porażki, zespół utrzymał się we włoskiej ekstraklasie.
Venezia - Cagliari
Salernitana utrzymała się kosztem Cagliari, które potrzebowało zwycięstwa, aby pozostać w Serie A. Tymczasem spotkanie z Venezią zakończyło się bezbramkowym remisem.
Adam Kłos22 May 2022 · 23:07