Sandecja awansowała na pozycję wicelidera

Slopet, wikipedia
W zaległym meczu 19. kolejki Fortuna 1 ligi Sandecja Nowy Sącz pokonała u siebie Odrę Opole 2:0 i po kolejnej stracie punktów przez ŁKS Łódź awansowała na drugie miejsce w tabeli.
Piłkarze z Nowego Sącza w ostatnich kolejkach bardzo mocno pracują, by po roku ponownie grać w LOTTO Ekstraklasie. W zaległym meczu Sandecja wygrała u siebie z Odrą Opole 2:0. Gospodarze pierwszego gola strzelili w 43. minucie za sprawą Bartłomieja Dudzica. W 88. minucie wynik spotkania ustalił Maciej Małkowski, wykorzystując rzut karny.
Podopieczni Tomasza Kafarskiego wygrali trzecie spotkania z rzędu i w żadnym z nich nie stracili gola. Sandecja z dorobkiem 37 punktów jest już wiceliderem, traci 8 punktów do Rakowa.
Piłkarze z Nowego Sącz wyprzedzili ŁKS Łódź, który w innym zaległym spotkaniu zremisował na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:1. Gospodarze wygrywali od 66. minuty po samobójczym trafieniu Kamil Rozmusa. Łodzianie punkt uratowali w drugiej minucie doliczonego czasu gry za sprawą Evgena Radionova.
ŁKS po drugim remisie z rzędu jest trzeci, ma na koncie 36 punktów.