Schalke 04 rozbiło beniaminka. Pięć goli na wyjeździe!

Lutsenko_Oleksandr / shutterstock.com
SC Paderborn 07 uległ u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen 1:5 (1:1) w drugim niedzielnym meczu 4. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Benteler-Arena prowadzenie gospodarzom zapewnił po siedmiu minutach gry efektownym uderzeniem głową Brazylijczyk Cauly. Dwanaście minut przed przerwą wyrównał sytuacyjnym strzałem głową Senegalczyk Salif Sane.
Po zmianie stron istniała już tylko jedna drużyna. Dwukrotnie do siatki miejscowych celnie przymierzył Marokańczyk Amine Harit, a na listę strzelców wpisali się również Suat Serdar, który świetnie uderzył z dystansu oraz Turek Ahmed Kutucu, który w popisowym stylu wykorzystał sytuację sam na sam.
Zespół z Zagłębia Ruhry po drugiej wygranej z rzędu awansował na szóste miejsce w tabeli. Beniaminek z Nadrenii doznał natomiast trzeciej porażki w sezonie i jest przedostatni w klasyfikacji.
Marcin Karbowski15 Sep 2019 · 20:24