Sebastian Kowalczyk z pierwszym golem za oceanem. Polak wreszcie błysnął w Houston Dynamo [WIDEO]

Screen z X
Pierwsze miesiące Sebastiana Kowalczyka w Houston Dynamo nie były łatwe. Minionej nocy Polak zdobył jednak wreszcie pierwszą bramkę w nowym klubie podczas spotkania CONCACAF Champions Cup.
Były zawodnik Pogoni Szczecin w ostatnim czasie łączony był z powrotem do PKO Ekstraklasy. Sprowadzić próbowała go Legia Warszawa, o czym jako pierwszy informował nasz dziennikarz, Samuel Szczygielski. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Według doniesień Mateusza Borka Kowalczyk nie zdecydował się jednak na kolejny transfer. Uznał, że najlepszym wyjściem będzie walka o skład w Houston Dynamo.
Minionej nocy klub Polaka rozegrał spotkanie pierwszej rundy CONCACAF Champions Cup, mierząc się na wyjeździe z St. Louis City. To gospodarze byli faworytami.
Sebastian Kowalczyk przed spotkaniem Houston Dynamo
Troy Taormina / pressfocus
Kowalczyk wyszedł na to spotkanie w pierwszej jedenastce. Do przerwy kibice nie doczekali się uznanych bramek. Przy trafieniu Ibrahima odgwizdano spalonego.
W drugiej części spotkania działo się zdecydowanie więcej. W 72. minucie Kowalczyk mógł cieszyć się z pierwszego gola w barwach Houston Dynamo, korzystając z dogrania Ibrahima.
Niestety, bramka Polaka nie dała jego zespołowi choćby remisu na terenie rywali. Po stronie St. Louis City trafiali bowiem Parker oraz Kijima, dzięki czemu to gospodarze zwyciężyli 2:1.