Sebastian Szymański bohaterem Fenerbahce! Decydująca asysta reprezentanta Polski [WIDEO]

Sebastian Szymański znów został bohaterem Fenerbahce. Polak zanotował asystę przy bramce na wagę zwycięstwa 1:0 z Gaziantep.
Fenerbahce podeszło do tego meczu, zajmując pierwsze miejsce w tabeli. Przewaga nad drugim Galatasaray wynosiła jednak tylko dwa punkty.
Dość niespodziewanie wynik spotkania mogła otworzyć ekipa Gaziantep. W 7. mnucie Salem M'Bakata przegrał pojedynek z Dominikiem Livakoviciem. W odpowiedzi Florin Nita obronił strzał Freda.
W 23. minucie Sebastian Szymański skierował piłkę do siatki. Gol reprezentanta Polski nie został uznany z powodu pozycji spalonej.
Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Już na początku drugiej połowy Fenerbahce zmarnowało wymarzoną okazję na strzelenie gola. W 48. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gości ze Stambułu. Edin Dżeko podszedł do piłki, po czym oddał strzał w słupek.
Edin Dżeko w meczu Fenerbahce
ANP / pressfocus
Fenerbahce zdobyło bramkę na wagę zwycięstwa dopiero w 81. minucie. Wtedy Sebastian Szymański zszedł bliżej lewego skrzydła i dośrodkował do Irfana Cana Kahveciego, który strzelił gola głową. Akcja bramkowa na filmiku poniżej od 5:28.
Szymański zanotował swoją 14. asystę w tym sezonie. Do tego Polak ma na koncie 12 goli w 32 spotkaniach tureckiego zespołu.
Ostatecznie Fenerbahce wygrał z Gaziantep 1:0. Sebastian Szymański i spółka pozostają na pierwszym miejscu w tabeli z przewagą pięciu punktów nad Galatasaray.