Sędzia skrzywdził Węgrów? Kontrowersja przy golu dla Niemców [WIDEO]

Reprezentacja Niemiec prowadziła do przerwy z Węgrami 1:0. Gol dla gospodarzy EURO wywołał spore kontrowersje.
Niemcom nie było łatwo rozbić węgierskiej defensywy. Zrobili to dopiero w 22. minucie. Okoliczności, w jakich padł gol, były niecodzienne.
W pole karne po podaniu Jamala Musiali wpadł Ilkay Guendogan, ale piłkę na moment zabrał mu Willi Orban. Węgierski obrońca nie zdołał jednak wyjaśnić sytuacji, bo... stracił równowagę. Guendogan odzyskał piłkę i wystawił ją Musiali. Ten kropnął mocno i po rykoszecie od rywala trafił do bramki.
Cała sytuacja była jeszcze analizowana przez sędziów odpowiedzialnych za VAR. Przedmiotem ich zainteresowania było zapewne zachowanie Guendogana. Na powtórkach było widać, że Orban upadł, bo Niemiec mocno zaatakował go barkiem. Uznano jednak, że nie doszło do przekroczenia przepisów. Newralgiczny moment na poniższym nagraniu od 1:20.
Decyzja arbitrów wywołała duże emocje w mediach społecznościowych. Nie brakuje opinii, że Niemiec faulował Orbana, więc trafienie Musiali nie powinno zostać uznane.
Marcin Karbowski19 Jun · 19:02