Sędzia został znokautowany, zastępstwo przybyło... z trybun. Niecodzienne sceny w meczu Bundesligi [WIDEO]

Źródło: Twitter / @viaplaysportpl
Rzadkie obrazki mogli podziwiać widzowie starcia Wolfsburg - FC Koeln. Ze względu na nokautujące uderzenie jednego z piłkarzy plac gry musiał opuścić sędzia liniowy.
Jednym z rozgrywanych w sobotę spotkań 19. kolejki Bundesligi było starcie Wolfsburga z FC Koeln. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 1:1, a 90 minut na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Kamiński.
Najbardziej zapamiętanym z tego widowiska momentem nie będzie jednak żadna spektakularna bramka czy znakomita akcja. Internauci skierowali zamiast tego uwagę na niecodzienny incydent z 14. minuty.
Obrońca przyjezdnych, Maks Finkgrafe, wybijał piłkę spod nóg rywala. Uderzył jednak futbolówkę tak niefortunnie, że trafił prosto w twarz sędziego liniowego Thorbena Siewera. Arbiter padł na murawę, trzymając się za twarz.
Gra została zatrzymana, a Siewerowi udzielono pomocy medycznej. Okazało się jednak, że Niemiec nie będzie w stanie dotrwać do końca pierwszej połowy. Asystent z pomocą lekarzy udał się do tunelu, a jego obowiązki przejął sędzia techniczny.
Organizatorzy nie byli jednak przygotowani na konieczność zapewnienia zastępstwa dla Nicolasa Wintera. Poszukiwania czwartego arbitra odbyły się zatem... na trybunach. Wystarczyło kilka chwil.
Ostatecznie obowiązki Wintera przejął Tobias Krull. Bramkarz i dyrektor sportowy szóstoligowego MTV Gifhorn miał akurat licencję sędziowską i mógł spełnić marzenie o współzarządzaniu meczem Bundesligi.
Po upływie kilkunastu minut wymuszonej przerwy gra na Volkswagen-Arenie została wznowiona. Egzotycznemu składowi rozjemców szczęśliwie udało się dotrwać do końca spotkania w niezmienionym składzie.