Sekretarz PZPN: Nie ma opcji, żeby taki piłkarz zagrał w reprezentacji Polski

Sekretarz PZPN: Nie ma opcji, żeby taki piłkarz zagrał w reprezentacji Polski
Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Maciej Sawicki wypowiedział się na temat Matty'ego Casha. Jego zdaniem piłkarz Nottingham Forest nie nadaje się do gry w reprezentacji Polski.
Informacje o możliwej grze Casha dla biało-czerwonych podał portal The Athletic. Według niego 22-letni prawy pomocnik jest obserwowany przez sztab szkoleniowy Jerzego Brzęczka. Gracz Nottinhgam Forest nie miałby problemów z uzyskaniem polskiego obywatelstwa - z naszego kraju pochodziła jego babcia.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Cash jest w notesach naszych scoutów, ale nie ma takiej opcji, żeby taki zawodnik zagrał w reprezentacji Polski. Wydaje mi się, że piłkarsko nie jest to piłkarz, który wyróżnia się wśród naszych graczy - stwierdził Sawicki w programie "Sekcja piłkarska" na Sport.pl.
Cash nie jest jedynym piłkarzem wychowanym w innym kraju, który w ostatnim czasie był przymierzany do reprezentacji Polski. W takim samym kontekście mówiono o Sonnym Kittelu. PZPN dość sceptycznie podchodzi jednak do tego typu wzmocnień.
- Zasady mamy nienaruszalne. Jeśli ktoś mówi po polsku, może aspirować do gry w reprezentacji. Musi też mieć polski paszport - podkreśla Sawicki.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski03 Dec 2019 · 15:20
Źródło: sport.pl

Przeczytaj również