Selekcjoner ogłosił odejście! Wszystko przez klapę na mundialu
Myung-bo Hong nie będzie już dłużej selekcjonerem reprezentacji Korei Południowej. Szkoleniowiec ogłosił właśnie rezygnację z zajmowanego dotąd stanowiska.
Początkowo nic nie wskazywało na to, że tegoroczny mundial będzie dla Koreańczyków nieudany. Ekipa z Azji zaczęła bowiem turniej od wygranej 2:1 z Czechami.
Później przyszły jednak porażki z Meksykiem oraz RPA. Ta ostatnia była niespodziewana, a jej konsekwencją okazało się odpadnięcie z turnieju już po fazie grupowej.
Zajęcie trzeciego miejsca w grupie nie wystarczyło Koreańczykom do awansu do 1/16 finału. Teraz drużyna ma przejść duże zmiany.
Podczas niedzielnej konferencji prasowej rezygnację ze stanowiska selekcjonera ogłosił Myung-bo Hong. Prowadził on drużynę od lipca 2024 roku.
- Głęboko przepraszam koreańskich kibiców, którzy wspierali naszą drużynę. Dziś odchodzę - powiedział szkoleniowiec.
- Przyjęcie tej pracy nigdy nie było łatwym wyborem. Ale od tamtego momentu moim jedynym celem było odpowiedzialne wypełnianie obowiązków do samego końca - zapewnił.