Senegal pokonał Nigerię i zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata U-20

FIFA
Senegal wygrał z Nigerią 2:1 (2:0) w meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata do 20. Spotkanie zostało rozegrane w Łodzi na stadionie Widzewa.
Po pierwszej połowie w bardzo dobrych nastrojach w Łodzi byli Senegalczycy, którzy prowadzili różnicą dwóch goli.
W 36. minucie Amadou Sagna ruszył z piłą do przodu i płaskim strzałem sprzed pola karnego zaskoczył Oremade Olawale. Tuż przed przerwą Ibrahima Niane wykorzystał podanie z prawej strony i oddał strzał do pustej bramki.
Chwilę wcześniej Nigeryjczycy domagali się jedenastki, ale sędzia odgwizdał rzut wolny. Tego stałego fragmentu gry zawodnicy Paula Aigboguna nie zdołali wykorzystać.
Na początku drugiej połowy kolejnej takiej okazji nie zmarnowali. Po rzucie wolnym z siedemnastu metrów gola strzelił Aniekeme Okon.
Mimo że Nigeryjczycy mieli jeszcze sporo czasu, by doprowadzić do remisu, to "Lwy Terangi" utrzymały jednobramkowe prowadzenie i mogły świętować kolejny sukces na polskim turnieju.
W ćwierćfinale Senegal zagra z lepszym z pary Japonia - Korea Południowa.
Jakub Kreśliński03 Jun 2019 · 22:28