Sensacja! Beniaminek mistrzem kraju, zdecydował mecz z obrońcą tytułu
Sensacja stała się faktem - FC Atert Bissen zdobył mistrzostwo Luksemburga. Beniaminek w ostatnim meczu wygrał 1:0 z obrońcą tytułu, Differdange.
Przed ostatnią kolejką to Differdange było liderem tabeli. Z 65 punktami na koncie było na dobrej drodze, aby zdobyć trzeci tytuł mistrzowski z rzędu. Jej rywalem w meczu kończącym sezon była drużyna FC Atert Bissen, która miała trzy "oczka" mniej.
Wystarczyło nawet jedno skromne zwycięstwo, by rewelacyjny beniaminek wyprzedził lidera w ostatniej kolejce. Udało się - dzięki bramce Louisa Marasiego w 55. minucie rzutem na taśmę wskoczył na pierwsze miejsce, zapewniając sobie mistrzostwo.
Przed sezonem 2025/26 FC Atert Bissen nie tylko nie miał na koncie żadnego mistrzostwa kraju, ale i żadnego oficjalnego prestiżowego pucharu krajowego. Jego największym sukcesem do tej pory był ćwierćfinał Pucharu Luksemburga w 2013 roku, co też udało się powtórzyć w obecnym sezonie.
Warto zaznaczyć, że świeżo upieczeni mistrzowie jeszcze dwa lata temu grali na trzecim poziomie rozgrywkowym.