Sensacja przy Łazienkowskiej, Legia znów przegrała w Ekstraklasie! Stal skarciła "Wojskowych" [WIDEO]

Adam Starszynski / PressFocus
Legia Warszawa przegrała czwarty kolejny mecz w PKO Ekstraklasie. W niedzielę "Wojskowi" sensacyjnie ulegli na własnym boisku Stali Mielec. Goście zwyciężyli 3:1 i znacznie oddalili się od strefy spadkowej.
Obie drużyny ostatnich tygodni w lidze nie mogły uznać za udane. Legia przegrała trzy wcześniejsze mecze, Stal przyjeżdżała do stolicy po serii czterech porażek z rzędu.
Początkowo strzały z obu stron były głównie blokowane przez obrońców. Na początku drugiego kwadransa gry szczęścia trzykrotnie próbował Tomas Pekhart, ale uderzenia Czecha były niecelne.
W 38. minucie to Stal niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Michała Trąbki defensywę Legii zaskoczył Ilja Szkurin, dzięki czemu do przerwy mielczanie prowadzili 1:0.
W drugiej części spotkania Legia starała się odrobić straty. W 50. minucie Kochalski znakomicie obronił strzał Gila Diasa, a Stal od razu wyprowadziła zabójczą kontrę, po której w samo okienko trafił Krzysztof Wołkowicz.
"Wojskowi" po stracie drugiego gola jeszcze bardziej rzucili się do ataku, a Kosta Runjaic dokonał kilku ofensywnych zmian. Kochalski momentami miał sporo pracy, broniąc między innymi strzał Bartosza Slisza.
W 73. minucie golkiper Stali po raz kolejny popisał się fenomenalną interwencją, tym razem zatrzymując Kramera. Legia atakowała, a kontry mielczan okazały się zabójcze.
Osiem minut przed końcem spotkania piłkę stracił Strzałek, Szkurin przytomnie wycofał piłkę do Hinokio, a Japończyk dobił Legię. W końcówce nadzieję "Wojskowym" dał jeszcze Kramer, ale na odrabianie strat było już za późno.
Podopieczni Kamila Kieresia dzięki wygranej 3:1 awansowali z 15. na 10. miejsce w tabeli. Legia jest szósta, tracąc już siedem punktów do liderującego Śląska.
Maciej Pietrasik29 Oct 2023 · 16:52