Sensacja! Raków awaryjnie ściąga nowego bramkarza [NASZ NEWS]

Sensacja! Raków awaryjnie ściąga nowego bramkarza [NASZ NEWS]
Mateusz Sobczak / pressfocus
Raków Częstochowa szykuje sensacyjny ruch na pozycji bramkarza. Według naszych informacji do drużyny ma dołączyć Dusan Kuciak.
Do niedawna pewne miejsce między słupkami "Medalików" miał Vladan Kovacević. Jednak Bośniak po raz ostatni pojawił się na murawie 30 marca. 26-latek doznał kontuzji i do pierwszego składu wskoczył Kacper Bieszczad. Ten jednak fatalnie zagrał w przegranym 1:2 spotkaniu przeciwko Radomiakowi.
Dalsza część tekstu pod wideo
Kolejnym kandydatem do zastąpienia Kovacevicia (klub nie podał, jak długa ma być jego przerwa, ale słyszymy, że boli go kolano) był więc jego rodak - Muhamed Sahinović, który wystąpił w ostatnim meczu z Legią Warszawa zakończonym wynikiem 1:1.
Na nieszczęście Rakowa ten jednak także doznał kontuzji, i to poważnej - naderwania mięśnia czworogłowego. W tym sezonie już nie zdoła wrócić do gry, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.
Powyższe urazy sprawiły, że Raków może przeprowadzić awaryjny transfer medyczny, aby mieć do dyspozycji dwóch zdrowych golkiperów w kadrze meczowej. PZPN dopuszcza możliwość ściągnięcia bramkarza poza okienkiem w przypadku potwierdzonej kontuzji lub choroby. Mówi o tym paragraf 27 Uchwały nr VII/124 z 14 lipca 2015 roku, który brzmi następująco.
- W czasie trwania całego sezonu rozgrywkowego - także poza okresami, o których mowa w paragrafie 23 - zmiana przynależności klubowej może nastąpić w następujących sytuacjach: gdy zmiana przynależności klubowej dotyczy zawodnika występującego na pozycji bramkarza w sytuacji kontuzji lub choroby potwierdzonej zaświadczeniem lekarskim, przynajmniej jednego bramkarza uprawnionego do gry w danej klasie rozgrywkowej - głosi uchwała.
W przypadku urazów Kovacevicia i Sahinovicia do ekipy mistrzów Polski może więc dołączyć sensacyjnie Dusan Kuciak! Słowak dysponuje ogromnym doświadczeniem na polskich boiskach. Od 2017 roku reprezentuje barwy Lechii Gdańsk. W tym sezonie jednak nie pojawił się na murawie, zatem ekipa z Trójmiasta. Klub od dawna chętnie rozstałby się z weteranem, którego umowa wygasa w czerwcu 2024 roku. Szpital w Rakowie może przyspieszyć sprawy.
Forma Kuciaka jest zagadką, biorąc pod uwagę, że ostatni mecz rozegrał 27 maja 2023 roku. Aktualnie pierwszym bramkarzem gdańszczan jest Bohdan Sarnawski. Mimo wszystko Raków wierzy w doświadczenie 38-letniego Słowaka. Z zawodnikiem spotkał się już nawet trener Dawid Szwarga. Wszystko jest więc teraz kwestią dopięcia tematu na linii Kuciak-Raków-Lechia.
Paradoks całej sytuacji polega na tym, że Raków posiada wielu swoich bramkarzy na kontraktach. Przed startem sezonu większość odeszła jednak na wypożyczenia. W ten sposób Xavier Dziekoński trafił do Korony Kielce, Kacper Trelowski do Śląska Wrocław, Jakub Mądrzyk do Miedzi Legnica, a Jakub Rajczykowski do Skry Częstochowa.
"Medaliki" zajmują obecnie piąte miejsce w Ekstraklasie. W najbliższej kolejce, już w piątek, zagrają u siebie z Górnikiem Zabrze.

Przeczytaj również