Sensacja! Trzecioligowiec w półfinale Pucharu Niemiec! Pogromcy Bayernu Monachium znowu to zrobili [WIDEO]

Sensacja! Trzecioligowiec w półfinale Pucharu Niemiec! Pogromcy Bayernu znowu to zrobili [WIDEO]
Piękny sen 1. FC Saarbrucken nadal trwa. Trzecioligowiec w niesamowitych okolicznościach awansował do półfinału Pucharu Niemiec, wygrywając 2:1 z Borussią Moenchengladbach.
Saarbrucken już wcześniej zostało największą rewelacją tej edycji DFB Pokal. W poprzednich rundach zespół z trzeciej ligi wyeliminował Bayern Monachium i Eintracht Frankfurt.
Naprzeciwko ekipy Rudigera Ziehla stanął kolejny rywal z Bundesligi. Borussia Moenchengladbach aktualnie zajmuje 12. miejsce w niemieckiej ekstraklasie.
Julian Weigl po golu w meczu Borussia Moenchengladbach -
Joachim Bywaletz / pressfocus
Borussia szybko wykonała krok w kierunku awansu. Już w 8. minucie wynik spotkania otworzył Robin Hack.
Radość ekipy przyjezdnych nie trwała długo. W 11. minucie do remisu sensacyjnie doprowadził Amine Naifi, który oddał mocny i jednocześnie precyzyjny strzał sprzed pola karnego.
Amine Naifi po golu w meczu Saarbruecken - Borussia Moenchengladbach
Trzecioligowiec chciał pójść za ciosem. Po kwadransie Lukas Boeder huknął obok słupka. W odpowiedzi dobrej okazji nie wykorzystał Florian Neuhaus, który przegrał pojedynek z Timem Schreiberem.
Robin Hack próbował skompletować dublet, jednak został zablokowany. Następnie w polu karnym pomylił się Franck Honorat.
Piłkarze Saarbrucken szukali swoich szans przy kontratakach. W 40. minucie Amine Naifi odnalazł się w szesnastce Borussii, ale uderzył niecelnie. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.
Na początku drugiej połowy znów zaatakowała Borussia. W 52. minucie uderzenie Weigla zostało zablokowane. Z kolei Hack w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką.
W 69. minucie Gerardo Seoane postanowił ożywić zespół. Na murawie zameldowali się Manu Kone i Nathan Ngoumou.
W kolejnych minutach Borussia biła głową w mur. Trzecioligowiec heroicznie bronił się przed kolejnymi atakami.
W doliczonym czasie gry Saarbrucken wyprowadziło decydujący cios. W 93. minucie Kai Brunker strzelił gola na wagę awansu do półfinału Pucharu Niemiec.
Saarbrucken powalczy o finał z Kaiserslautern. W drugim półfinale Bayer Leverkusen zagra z Fortuną Duesseldorf.
Adam Kłos12 Mar · 22:27