Sensacja w Fortuna 1 Lidze! Wpadka kandydata do awansu [WIDEO]

Adam Starszynski / pressfocus
Sensacja w Fortuna 1 Lidze. Broniący się przed spadkiem Znicz Pruszków wygrał z Arką Gdynia 2:0.
Goście byli murowanymi faworytami spotkania. Mowa przecież o drużynie, która pewnie zmierza w kierunku awansu do Ekstraklasy. Przed tą kolejką zajmowała drugie miejsce w tabeli.
Gdynianie przeważali od początku meczu, ale nie potrafili znaleźć sposobu na Misztala. Bramkarz Znicza już w pierwszej połowie bronił uderzenia Czubaka czy Gaprindaszwiliego.
Znicz objął prowadzenie w 55. minucie. Po szybkiej akcji piłka trafiła w polu karnym do Nagamatsu, a ten nie dał szans Lenarcikowi.
Japończyk był bohaterem spotkania. W 69. minucie na linii pola karnego piłkę wyłożył mu Majewski. Strzał Nagamatsu okazał się nie do zatrzymania dla bramkarza gości.
Arka nie zdołała odwrócić losów spotkania. Po tej kolejce na pewno pozostanie na drugim miejscu. Wciąż ma bezpieczny zapas nad grupą pościgową.
Dla Znicza zwycięstwo jest bezcenne. Pruszkowianie odskoczyli od strefy spadkowej na pięć punktów.
Marcin Karbowski24 Apr · 19:53