Sensacja w grupie Legii Warszawa! Aston Villa niespodziewanie zgubiła punkty [WIDEO]

MB Media/Pressfocus
Aston Villa została zatrzyma przez Zrinjski Mostar w szóstej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.
Unai Emery postawił od pierwszej minuty na dwóch Polaków. Na prawej flance wystąpił Matty Cash, a Filip Marschall zastąpił Emiliano Martineza między słupkami.
Aston Villa już w 2. minucie mogła otworzyć wynik meczu. Nicolo Zaniolo doszedł do pozycji strzeleckiej, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
W 19. minucie Matty Cash podłączył się do ataku "The Villans". Reprezentant Polski zdecydował się na strzał, po którym skutecznie interweniował Marko Marić.
Bośniacy sporadycznie gościli na połowie Aston Villi. W 22. minucie Filip Marschall zachował czujność i złapał piłkę po zagraniu Matiji Malekinusicia.
Jeszcze w pierwszej połowie urazu doznał Dario Canadjija. Środkowego pomocnika musiał zastąpić Tomislav Kis.
W 36. minucie Marić po raz kolejny uratował swój zespół, zatrzymując Zaniolo. Jeszcze przed przerwą reprezentant Włoch oddał kolejny strzał, tym razem niecelny. Po pierwszej połowie utrzymał się wynik 0:0.
Na początku drugiej części spotkania Douglas Luiz posłał bardzo dobre podanie do Jhona Durana. Uderzenie kolumbijskiego napastnika zostało zablokowane.
W 57. minucie na boisku pojawili się Lucas Digne i John McGinn. Wpuszczenie szkockiego pomocnika okazało się znakomitą decyzją Unaia Emery'ego. Już w 61. minucie McGinn zanotował asystę przy trafieniu Zaniolo.
W 69. minucie Calum Chambers zmienił Matty'ego Casha. Prawy obrońca zanotował w tym meczu jedno kluczowe podanie i dwa wygrane pojedynki.
Wydawało się, że Aston Villa dowiezie jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. W 87. minucie Matija Malekinusić zaskoczył jednak obronę rywali i doprowadził do remisu po pięknym uderzeniu z dystansu.
Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Aston Villa wygrała grupę E z przewagą jednego punktu nad Legią Warszawa. "The Villans" zapewnili sobie udział w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy.
Adam Kłos14 Dec 2023 · 20:40