Sensacja w Premier League, Everton wyszedł ze strefy spadkowej! Samobój bramkarza pogrążył Brighton [WIDEO]

Piłkarze Evertonu w poniedziałkowy wieczór wykonali spory krok w kierunku utrzymania w Premier League. "The Toffees" wygrali na wyjeździe z Brighton aż 5:1. Bohaterami spotkania zostali Abdoulaye Doucoure oraz Dwight McNeil.
Podopieczni Seana Dyche'a pozostawali bez zwycięstwa aż w siedmiu kolejnych spotkaniach Premier League, przez co ich sytuacja w ligowej tabeli zrobiła się bardzo trudna. Przed 35. kolejką zajmowali przedostatnie miejsce w Premier League.
W poniedziałkowym spotkaniu z Brighton zdecydowanie nie byli faworytami, lecz trudno było wyobrazić im sobie lepszy początek spotkania. Już po kilkudziesięciu sekundach Dominic Calvert-Lewin obsłużył Abdoulaye'a Doucoure, a ten dał Evertonowi prowadzenie.
To właśnie Malijczyk grał zresztą pierwsze skrzypce w drużynie gości w tej części spotkania. W 29. minucie skompletował dublet, tym razem wykorzystując podanie McNeila i podwyższając wynik.
Sześć minut później Everton cieszył się z kolejnego gola. Tym razem fatalny błąd popełnił golkiper Brighton, Jason Steele. Anglik po dośrodkowaniu praktycznie sam wbił sobie piłkę do własnej bramki.
W drugiej części spotkania "Mewy" starały się odpowiedzieć, ale nadziały się jedynie na kontrę Evertonu. Po stracie Marcha z piłką ruszył Iwobi, obsłużył McNeila, a ten z łatwością poradził sobie z Dunkiem oraz Steele'em.
Później Brighton zdołało jeszcze odpowiedzieć za sprawą Mac Allistera, lecz ostatnie słowo należało do niemal bezbłędnego tego dnia McNeila. Ten ostatni skompletował dublet, a Everton wygrał na wyjeździe aż 5:1.
Dzięki temu ekipa z Liverpoolu wydostała się ze strefy spadkowej, wskakując na 16. miejsce w tabeli. Relegacją z Premier League zagrożone jest obecnie Leeds United.
Maciej Pietrasik08 May 2023 · 20:35