Sensacyjna decyzja Herve Renarda! Francuz o krok od objęcia nowej posady

Sensacyjna decyzja Herve Renarda! Francuz o krok od objęcia nowej posady
Łukasz Laskowski / Press Focus
Herve Renard kilka miesięcy temu dał się poznać całemu światu na mundialu w Katarze. Teraz ma podjąć się nowej pracy. Według "The Athletic" prowadził będzie kobiecą reprezentację Francji.
Media na całym świecie obiegła płomienna przemowa szkoleniowca z przerwy meczu Argentyny z Arabią Saudyjską. Drużyna z Azji sprawiła wielką sensację, ostatecznie pokonując późniejszych mistrzów świata.
Dalsza część tekstu pod wideo
Po mundialu Renarda łączono z innymi reprezentacjami - między innymi z Belgią czy polską kadrą, którą ostatecznie objął Fernando Santos. Teraz Renard ma rzeczywiście podjąć się nowej pracy.
Jego wybór to jednak spora sensacja. Jak donosi "The Athletic", ceniony szkoleniowiec ma po raz pierwszy w życiu poprowadzić kobiecą drużynę i zostać selekcjonerem żeńskiej kadry "Trójkolorowych".
Na początku tego miesiąca zwolniono bowiem Corinne Diacre. Dotychczasowa trenerka francuskiej kadry popadła w poważny konflikt z istotnymi zawodniczkami drużyny.
Odejście z zespołu w przypadku pozostania Diacre na stanowisku zapowiedziała między innymi kapitan drużyny, Wendie Renard. Za wybór nowego selekcjonera odpowiedzialny był między innymi prezes Olympique'u Lyon, Jean-Michel Aulas.
Nominacja dla Herve Renarda jest już w zasadzie przesądzona. Potrzebne jest tylko jeszcze porozumienie z saudyjską federacją. Szkoleniowca wciąż wiąże bowiem kontrakt w Azji.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik20 Mar 2023 · 22:20
Źródło: The Athletic

Przeczytaj również