Porażka FC Barcelony na koniec roku! Robert Lewandowski znów bez gola, słaby występ Polaka [WIDEO]

Screen z X
FC Barcelona minionej nocy zmierzyła się w sparingu z Clubem America. Mistrzowie Hiszpanii przegrali 2:3 i 2023 rok kończą kolejnym słabym meczem. Na listę strzelców nie zdołał wpisać się Robert Lewandowski.
"Blaugrana" rozegrała spotkanie towarzyskie w USA zaledwie 30 godzin po tym, jak zakończyła ligowe starcie z Almerią. Wszystko przez problemy finansowe klubu i konieczność łatania budżetowej dziury.
Wyjściowy skład "Barcy" daleki był od optymalnego, choć od pierwszej minuty zagrali między innymi Joao Felix czy Frenkie de Jong. Sam początek nie był zły dla mistrzów Hiszpanii.
Już w szóstej minucie ekipa z Katalonii wyszła na prowadzenie. Piłkę po prawej stronie boiska przejął Lamine Yamal, wpadł w pole karne i bez większego problemu pokonał bramkarza.
Odpowiedź Clubu America nadeszła bardzo szybko za sprawą Juliana Quinonesa. Po pierwszej części spotkania FC Barcelona prowadziła 2:1. Do siatki trafił bowiem Marc Guiu.
W drugiej połowie na boisku zaczęli pojawiać się kolejni znani piłkarze "Barcy", lecz to Club America strzelał kolejne gole. W 50. minucie do wyrównania doprowadził Quinones.
Osiem minut przed końcem defensywę "Blaugrany" zaskoczył natomiast Martin. W efekcie to Club America wygrał całe spotkanie 3:2, a FC Barcelona zakończyła rok porażką.
Robert Lewandowski pojawił się na murawie w 76. minucie i zaliczył słaby występ. Miał zaledwie trzy kontakty z piłką i nie oddał żadnego strzału na bramkę rywali.
Maciej Pietrasik22 Dec 2023 · 07:03