Sensacyjny król strzelców Ekstraklasy? "Nie odbierałbym mu szans"

Hubert Bertin / pressfocus
Piotr Sidorowicz 13 Apr · 11:34
Po kapitalny występie w meczu z Ruchem Chorzów do grona najskuteczniejszych strzelców ligi dołączył Efthymios Koulouris. W programie Meczyki.pl na YouTube głos na ten temat zabrał Piotr Koźmiński.
Pogoń Szczecin rozbiła w piątek Ruch Chorzów 5:0. Już w drugiej minucie meczu piłkę we własnej siatce umieścił Mateusz Bartolewski. Jeszcze przed przerwą na 2:0 trafił Adrian Przyborek.
Po przerwie wynik starcia podwyższył natomiast Efthymios Koulouris. Grecki atakujący Pogoni zapisał na swoim koncie hat-tricka. Skompletowanie trzech trafień zajęło mu zaledwie 12 minut.
Kapitalny występ 28-latka sprawia, że dość nieoczekiwanie podłączył się on do walki o tytuł króla strzelców Ekstraklasy. Na koncie napastnika "Portowców" widnieje już 12 trafień.
Dziennikarz WP Sportowe Fakty, Piotr Koźmiński przyznał w programie Meczyki.pl na YouTube, że grecki piłkarz wciąż ma szansę na sięgnięcie po miano najlepszego snajpera w lidze.
- Patrząc na to, że to nie jest ten sam Exposito co z jesieni, to wcale bym nie odbierał Grekowi tych szans - przyznał.
Lepszym dorobkiem od Koulourisa może się pochwalić tylko dwóch graczy. Identyczną liczbę trafień ma Ilia Szkurin. Liderem klasyfikacji strzelców jest zaś autor 16 goli, Erik Exposito.