Sensacyjny powrót Karima Benzemy? Francuski snajper może wystąpić na wielkiej imprezie

Sensacyjny powrót Karima Benzemy? Francuski snajper może wystąpić na wielkiej imprezie
Marcio Machado / pressfocus
Karim Benzema sezonu 2023/2024 z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Napastnik w rozmowie z L'Equipe przyznał jednak, że rozważa występ na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.
Legenda Realu Madryt latem zdecydowała się na przenosiny do Al-Ittihad. W Arabii Saudyjskiej Benzema mocno jednak rozczarowuje. Na pewien czas odsunięto go nawet od drużyny.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zimą łączono piłkarza z kolejnym transferem. Ostatecznie do transakcji nie doszło. Napastnik pozostał na Bliskim Wschodzie. Wkrótce znów możemy zobaczyć jego grę w Europie.
Nie chodzi jednak o transfer do nowego klubu, lecz o Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Francuzi marzą o tym, aby przed własną publicznością sięgnął po złoty medal.
Karim Benzema przed meczem Al-Ittihad
Alexandre Neto / pressfocus
W turnieju występują przede wszystkim gracze U-23. Każdy z selekcjonerów ma jednak prawo do powołania trzech starszych zawodników. Jak się okazuje, w barwach Francji zagrać może Benzema.
Napastnik przez wiele lat pomijany był przez selekcjonera seniorskiej kadry, Didiera Deschampsa. Miało to związek z głośną aferą - napastnik miał swego czasu uczestniczyć w szantażu Mathieu Valbueny.
- Mój występ na Igrzyskach Olimpijskich? Czemu nie? Oczywiście, mogłoby być wspaniale - powiedział Benzema, gdy o sprawę gry w olimpijskiej kadrze zapytało go L'Equipe.
Karim Benzema
Khalid Alhaj/MB Media/Pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik20 Mar · 14:45
Źródło: L'Equipe

Przeczytaj również