Sensacyjny remis Realu Madryt. "Królewscy" zaskoczeni przez Elche [WIDEO]

Real Madryt nie zdołał wygrać kolejnego meczu z rzędu w lidze hiszpańskiej. "Królewscy" zostali sensacyjnie poskromieni przez Elche.
Do dziś trwała zwycięska passa podopiecznych Zinedine'a Zidane'a. Piłkarze "Los Blancos" do pięciu kolejnych wygranych nie zdołali dołożyć następnej. Mistrzów Hiszpanii niespodziewanie zatrzymała drużyna Elche.
Zawodnicy "Los Blancos" w starciu z niżej notowanym rywalem od razu zabrali się do roboty. W 13. minucie bliski szczęścia był Marcelo. Brazylijczyk uderzył z powietrza i trafił w poprzeczkę.
W 20. minucie Real wyszedł na prowadzenie. Marco Asensio huknął w poprzeczkę, a do odbitej piłki dopadł Modrić, który głową skierował ją do siatki.
W 35. minucie sędzia wskazał na wapno za zagranie ręką w polu karnym. Modrić zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka trafiła w Victora Rodrigueza. Arbitra przed kompromitacją uchronił system VAR. Powtórki wykazały, że gracz Elche dostał w udo.
Później podopieczni Zinedine'a Zidane'a kontrolowali wydarzenia na boisku. W drugiej połowie jednak niespodziewanie wypuścili prowadzenie z rąk. Doszło do tego w 52. minucie. Chwilę wcześniej Carvajal faulował Barragana w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Okazji nie zmarnował Fidel.
"Królewscy" ruszyli do odrabiania strat, ale nie mogli złamać właściwego rytmu. Rywale skutecznie przeszkadzali im w konstruowaniu akcji. W 72. minucie Karim Benzema dopadł do piłki po błędzie przeciwnika, ale z bliska trafił w interweniującego golkipera.
Na boisku pojawili się Hazard czy Valverde, ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Real niespodziewanie zremisował z Elche 1:1.
"Królewscy" w ligowej tabeli zajmują drugie miejsce. Do liderującego Atletico tracą dwa punkty. "Rojiblancos" rozegrali jednak o dwa spotkania mniej.
Daniel Makarewicz30 Dec 2020 · 23:21