Serie A: Sześć goli Juventusu

cristiano barni / shutterstock.com
Udinese Calcio przegrało u siebie z Juventusem Turyn 2:6 w niedzielnym meczu 9. kolejki włoskiej Serie A. Goście przez większość meczu musieli radzić w osłabieniu, a mimo to strzelili wtedy cztery bramki. Świetne spotkanie rozegrał Sami Khedira, który zanotował hat-tricka.
Spotkanie miało bardzo emocjonujący przebieg. Już w ósmej minucie gola dla gospodarzy strzelił Stipe Perica. W 14. minucie był już remis, a samobójcze trafienie zanotował Samir. W 20. minucie „Bianconeri” byli na prowadzeniu za sprawą Khediry.
„Stara Dama” od 26. minuty musiała grać w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Mario Mandzukić. Miejscowi wykorzystali to na początku drugiej połowy, a gola strzelił Danilo. Reakcja gości była szybko i doskonała. Trzeciego gola strzelił dla nich Daniele Rugani, a następnie dublet skompletował Khedira. Reprezentant Niemiec w 87. minucie zdobył swoją trzecią bramkę. Rezultat ustalił Miralem Pjanić.
Mistrzowie Włoch po tym zwycięstwie zajmują trzecie miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 22 punkty. W następnej kolejce zagrają u siebie ze Spal 2013.
Natomiast podopieczni Luigiego Delneriego plasują się na 15. pozycji i mają na swoim koncie sześć „oczek”. Ich kolejnym rywalem będzie na wyjeździe US Sassuolo.
*****

Udinese Calcio - Juventus Turyn 2:6 (1:2)

Bramki: Perica 8, Danilo 48 - Samir 14 (sam.), Khedira 20, 59, 87, Rugani 52, Pjanić 90.

Czerwona kartka: Mandzukić 26 - za drugą żółtą (Juventus).