Sevilla wyprzedziła FC Barcelonę! Cenne zwycięstwo podopiecznych Julena Lopeteguiego

Sevilla wyprzedziła Barcelonę! Cenne zwycięstwo podopiecznych Julena Lopeteguiego
Juanlu Fajardo/shutterstock.com
Sevilla pokonała Osasunę 2:0. To pozwoliło podopiecznym Julena Lopeteguiego awansować na podium La Liga.
Andaluzyjczycy wrócili na zwycięskie tory po tym, jak w środku tygodnia ponieśli porażkę na arenie międzynarodowej. W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów ulegli Borussii Dortmund 2:3.
Tym razem "Los Nervionenses" od razu ruszyli do ataku. Już w 19. minucie Diego Carlos wykorzystał podanie Joana Jordana i otworzył wynik spotkania. Był to pierwszy gol obrońcy w tym sezonie ligowym.
Tuż po przerwie prowadzenie podwyższył Luuk de Jong. Napastnika obsłużył wychowanek FC Barcelony, Munir El Haddadi.
W dalszej części spotkania nie obserwowaliśmy wielu interesujących akcji. Sevilla kontrolowała przebieg meczu, a Osasuna skupiała się na defensywie. Ostatecznie drużyna Julena Lopeteguiego dowiozła dwubramkowe prowadzenie.
Sevilla awansowała na trzecie miejsce w La Liga. Tym samym ekipa z Andaluzji wyprzedziła w tabeli Barcelonę. Osasuna jest trzynasta.
Adam Kłos22 Feb 2021 · 22:51