Show Romelu Lukaku w el. do EURO 2024! Strzelił cztery gole w zaledwie 20 minut [WIDEO]

Reprezentacja Belgii w niedzielnym meczu eliminacji do EURO 2024 mierzyła się z Azerbejdżanem. Pierwsza połowa spotkania była prawdziwym koncertem w wykonaniu Romelu Lukaku, który w pierwszej połowie zdobył aż cztery bramki.
Snajper odżył po transferze do AS Romy, w której znów gra regularnie i jest największą gwiazdą drużyny. W stolicy Włoch ma okazję pracować razem z Jose Mourinho.
Lukaku dostał oczywiście powołanie na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Belgii. "Czerwone Diabły" już wcześniej były pewne awansu na EURO 2024.
Stawką niedzielnego spotkania z Azerbejdżanem było pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej. Wygrana zapewniała Belgom wyprzedzenie reprezentacji Austrii.
Już w 17. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Jeremy Doku, a Lukaku głową skierował piłkę do siatki.
Siedem minut później sytuacja Azerów jeszcze mocniej się skomplikowała. Dwie żółte kartki błyskawicznie zarobił bowiem Israfilow i goście musieli radzić sobie w dziesiątkę.
Dla Lukaku była to woda na młyn. Napastnik reprezentacji Belgii był nie do zatrzymania - jeszcze w pierwszej połowie zdobył łącznie cztery bramki, niemal w pojedynkę demolując rywali.
Na drugą połowę Lukaku już nie wyszedł, a selekcjoner Belgów zdecydował się na kilka zmian. Ostatecznie gospodarze wygrali 5:0. Wynik w 90. minucie ustalił Trossard.
Maciej Pietrasik19 Nov 2023 · 18:54