"Silna osobowość z dużym doświadczeniem". Lahm zachwala kandydata na selekcjonera reprezentacji Niemiec

"Silna osobowość z dużym doświadczeniem". Lahm zachwala kandydata na selekcjonera reprezentacji Niemiec
Pixathlon / Pressfocus
Niemcy szukają nowego selekcjonera swojej reprezentacji. Philipp Lahm zachwala zagranicznego kandydata.
Pracę w reprezentacji Niemiec stracił Hansi Flick. W towarzyskim meczu z Francją, które zostanie rozegrane we wtorek, kadrę poprowadzi Rudi Voeller.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wiadomo, że docelowo selekcjonerem ma być ktoś inny. Faworytem do przejęcia kadry jest Julian Nagelsmann, ale w mediach pojawiają się też nazwiska innych trenerów. Philipp Lahm bardzo ciepło wypowiada się na temat Louisa van Gaala, który po mundialu zakończył pracę z kadrą Holandii.
- Opowiada się za dyscypliną, porządkiem i strukturą w grze swoich drużyn. Zawsze przekazuje to w jasny sposób. W Bayernie był właściwym człowiekiem we właściwym czasie. Ukształtował klub dzięki swojemu pomysłowi na grę. To silna osobowość z dużym doświadczeniem, które zdobył międzynarodowym futbolu jako trener klubów i reprezentacji - wyjaśnił Lahm.
"Sky Sport" twierdzi, że DFB nie nawiązał konkretnych rozmów z van Gaalem. Co na to wszystko sam zainteresowany?
- Czuję się zaszczycony, że znalazłem się w gronie kandydatów. Nigdy jednak na stanowisko selekcjonera reprezentacji Niemiec nie wybrano obcokrajowca - zauważył Holender.
Niemcy chcieliby wybrać nowego selekcjonera przed październikową przerwą reprezentacyjną. Zagrają podczas niej ze Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski12 Sep 2023 · 18:22
Źródło: Sky Sport, Bild

Przeczytaj również