Skandal na zgrupowaniu uczestnika MŚ. Przyszły piłkarz Chelsea wylądował w klubie nocnym [WIDEO]

Skandal na zgrupowaniu uczestnika MŚ. Przyszły piłkarz Chelsea wylądował w klubie nocnym [WIDEO]
Screen/Twitter
Podczas trwającej przerwy reprezentacyjnej doszło do dużego skandalu z udziałem reprezentacji Ekwadoru. Po wygranym meczu kilku piłkarzy postanowiło udać się do klubu ze striptizem.
W trakcie marcowego zgrupowania reprezentacja Ekwadoru rozegrała dwa mecze towarzyskie. W piątek nie dała ona szans Gwatemali i ograła ją 2:0. W niedzielę przegrała zaś z Włochami 0:2.
Dalsza część tekstu pod wideo
Pewny triumf na inaugurację przerwy kadrowej sprawił, że ekwadorscy zawodnicy bez chwili zastanowienia ruszyli do centrum Nowego Jorku, by świętować zwycięstwo. Trzech z nich zostało jednak przyłapanych przez kibiców w klubie nocnym ze striptizem.
Na udostępnionych w mediach społecznościowych filmach widać, że w nocnym klubie wylądowali Robert Arboleda, Gonzalo Plata i Kendry Paez. Szczególnie szokująca była obecność ostatniego piłkarza.
Młody reprezentant Ekwadoru niedługo skończy 17 lat. Zgodnie z amerykańskim prawem wstęp do wspomnianego lokalu mają osoby, które ukończyły 21. rok życia. Według informacji podanej przez portal Ole, piłkarz Independiente del Valle otrzyma karę grzywny. Na tym złe wieści się jednak nie kończą.
Wiele wskazuje na to, że Paez może utracić wizę umożliwiające wjazd na terytorium USA. Jeżeli tak się stanie, nie zagra on na Copa America, które odbędzie się właśnie w Stanach Zjednoczonych.
Stanowisko na temat wybryku trójki piłkarzy zajęła również ekwadorska federacja. Niewykluczone, że sytuacja, do której doszło w piątek, może zaważyć o przyszłości zawodników w drużynie narodowej.
- Wydarzenia, jakie widzieliśmy na zdjęciach, stoją w sprzeczności z wartościami i zasadami, których bronimy i promujemy jako instytucja. Będzie to przedmiotem analizy przy okazji przyszłych powołań. Potwierdzamy nasze zaangażowanie w ekwadorski futbol - napisano.
Kendry Paez jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy w Ameryce Południowej. Wielki potencjał piłkarza dostrzegła Chelsea, której szeregi zasili on na początku lipca 2025 roku, czyli zaraz po ukończeniu 18 lat.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 27 Mar · 08:30
Źródło: Ole

Przeczytaj również