Skóraś mistrzem Belgii! Centymetry zadecydowały o tytule [WIDEO]

Michał Skóraś mistrzem Belgii! Club Brugge z reprezentantem Polski w składzie przypieczętowało tytuł, remisując 0:0 z Cercle Brugge. W końcówce meczu doszło do sytuacji, która zapisze się w historii belgijskiej piłki.
Przed ostatnią kolejką Club Brugge zajmowało pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając Royele Union Saint-Gilloise o trzy punkty. Nawet remis z Cercle Brugge zapewniłby tytuł ekipie Michała Skórasia.
Liderzy próbowali jednak zwieńczyć sezon zwycięstwem. W 13. minucie strzał Hansa Vanakena został zablokowany. Następnie Andreas Olsen uderzył obok bramki.
W kolejnej akcji Warleson Lisboa Oliveira uratował Cercle Brugge. Bramkarz odbił piłkę po celnej próbie Ferrana Jutgli. Trwał napór Club Brugge. Po dwóch kwadransach Jutgla oddał kolejny strzał, tym razem zablokowany.
W 42. minucie Skóraś urwał się na skrzydle, po czym posłał niecelne dośrodkowanie. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Na początku drugiej połowy żaden z partnerów nie doszedł do piłki zagrywanej przez Skórasia z rzutu wolnego. Po godzinie gry Oliveira fantastycznie powstrzymał Vanakena.
W 81. minucie doszło do sporej kontrowersji. Piłkarze Cercle Brugge zaczęli cieszyć się z gola Leonardo Lopesa. Gospodarze utrzymywali jednak, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej po interwencji Denisa Odoia.
Sędziowie z pomocą systemu VAR przez kilka minut analizowali tę sytuację. Ostatecznie gol nie został uznany z powodu spalonego. W takim wypadku przestała mieć znaczenie kwestia dotycząca tego, czy futbolówka całym obwodem przeszła linię bramkową.
Finalnie mecz zakończył się wynikiem 0:0. Club Brugge zostało mistrzem Belgii, wyprzedzając Royale Union Saint-Gilloise o jeden punkt.
W tym sezonie Skóraś wystąpił w 47 spotkaniach. Zanotował w nich cztery bramki i osiem asyst.
Adam Kłos26 May · 20:30