Skorża bez medalu Klubowych Mistrzostw Świata. Jego piłkarze pomagali rywalom strzelać gole [WIDEO]

Marcio Machado / SPP / Press Focus
Maciej Skorża bez medalu Klubowych Mistrzostw Świata. Jego Urawa Red Diamonds przegrała w meczu o trzecie miejsce z Al Ahly 2:4.
Oba zespoły rozpoczęły z respektem, ale dość szybko zarysowała się przewaga Al Ahly. Ataki zespołu z Egiptu przyniosły efekt w 19. minucie. Fatalna interwencję Nishikawy po strzale z dystansu wykorzystał Ibrahim i z bliska umieścił piłkę w siatce.
Już sześć minut później Al-Ahly podwyższyło prowadzenie. Znów przyczynił się do tego błąd Urawy. Jej piłkarze próbowali krótkimi podaniami wyprowadzić piłkę spod własnej bramki, ale stracili ją na linii pola karnego. Z zimną krwią wykorzystał to Tau.
Drużyna Skorży złapała kontakt z rywalem krótko przed zakończeniem pierwszej połowy. Piłka w polu karnym spadła na nogę niekrytego Kante, a ten strzałem bez przyjęcia zaskoczył bramkarza rywali.
Mecz zaczął się od nowa w 54. minucie. Do remisu doprowadził Scholz, który wykorzystał rzut karny.
Radość Japończyków z wyrównania nie trwała długo. Już w 60. minucie Al Ahly odzyskało prowadzenie. Znów pomogli im rywale: piłka po strzale Maaloula odbiła się od Koizumiego i zakończyła swój lot w siatce.
Al-Ahly mogło podwyższyć wynik w 75. minucie, ale Nishikawa obronił fatalny strzał Maaloula z rzutu karnego. Egipcjanie się tym nie zrazili. Atakowali dalej i stwarzali sobie kolejne okazje. Urawa mogła wyrównać w 86. minucie, ale bramkarz Al-Ahly obronił mocny strzał Scholza.
Drużyna Skorży nie zdołała doprowadzić do remisu także w blisko jedenastu minutach doliczonego czasu. Straciła za to czwartego gola, którego tuż przed zakończeniem zawodów strzelił Maaloul. Polski trener żegna się zatem z dotychczasowym pracodawcą czwartym miejscem w KMŚ.
Marcin Karbowski22 Dec 2023 · 17:32