Skorża wyleciał z czerwoną kartką, kosztowna porażka drużyny Polaka. Pogrążył go gol w 94. minucie [WIDEO]

Maciej Skorża kilka miesięcy temu sięgnął po triumf w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Teraz jego Urawa Red Diamonds radzi sobie jednak dużo gorzej. W środę przegrała z Pohang Steelers 1:2, a Polak wyleciał z boiska z czerwoną kartką.
Drużyna Skorży zaczęła rozgrywki od zdobycia czterech punktów w dwóch pierwszych meczach. W środę po raz drugi okazała się jednak gorsza od koreańskiego Pohang Steelers.
W efekcie Urawa Red Diamonds straciła już szanse na pierwsze miejsce w grupie, choć kluczowy mecz w Korei zaczęła bardzo dobrze. W 36. minucie prowadzenie gościom dał znany z gry w Ekstraklasie Jose Kante.
Druga część spotkania należała już jednak do Pohang Steelers. W 66. minucie do wyrównania doprowadził Zeca, który pewnie wykorzystał rzut karny.
Po chwili sytuacja Urawy jeszcze mocniej się skomplikowała. Czerwoną kartką ukarany został bowiem Akimoto, przez co goście musieli radzić sobie w dziesiątkę.
Nie byli dalecy od utrzymania remisu, lecz w 94. minucie musieli skapitulować. Bramkę na 2:1 strzelił Kim In-Sung, co może okazać się bardzo kosztowne w kontekście walki o miejsce w fazie pucharowej.
W końcówce na boisku zrobiło się bardzo gorąco. Emocje udzieliły się także Skorży, który wyleciał z czerwoną kartką. Na kolejną wpadkę w rozgrywkach azjatyckiej Ligi Mistrzów Polak nie może już sobie pozwolić.
Maciej Pietrasik08 Nov 2023 · 14:40