Słowacja przegrała z Czechami w Lidze Narodów

karim Abd albaky/Shutterstock
Słowacja przegrała u siebie z Czechami 1:2 w sobotnim meczu grupy 1 Dywizji B Ligi Narodów. Wszystkie gole na stadionie w Trnawie zostały strzelone w drugiej połowie.
Wynik spotkania otworzyli goście. Borek Dockal podał do Michaela Krmencika, który znalazł się sam przed bramkarzem i pewnym strzałem obok niego umieścił piłkę w bramce. Gospodarze potrafili bardzo szybko odpowiedzieć. Po rzucie rożnym i strzale głową piłkę przed siebie odbił bramkarz Tomas Vaclik. Przy dobitce Marka Hamsika z najbliższej odległości był już jednak bez szans.
To jednak Czesi cieszyli się ze zwycięstwa. W 76. minucie Dockal mocno dośrodkował z prawej strony w pole karne, gdzie Patrik Schick idealnie nabiegł na futbolówkę i mocnym uderzeniem głową tuż obok słupka zapewnił swojej drużynie komplet punktów.
Liderem grupy z sześcioma punktami jest Ukraina. Czesi mają trzy zdobyte "oczka" i plasują się na drugiej pozycji. Natomiast Słowacy po dwóch porażkach są na ostatnim miejscu. W kolejnych spotkaniach 16 października Ukraina podejmie Czechy. Natomiast Słowacy zmierzą się u siebie z Ukraińcami miesiąc później.