Słynny napastnik chce wznowić karierę. Ma jeden cel. "To mnie prześladuje. Mogę grać za darmo"

Słynny napastnik chce wznowić karierę. Ma jeden cel. "To mnie prześladuje. Mogę grać za darmo"
Shutterstock
Djibril Cisse myśli o tym, by wznowić piłkarską karierę. Chociaż ma już 41 lat, chciałby ponownie zagrać w którymś klubie z francuskiej Ligue 1.
Cisse miał długą i naprawdę ciekawą przygodę z piłką. Na liście klubów, które reprezentował, można znaleźć takie drużyny jak Liverpool, Olympique Marsylia, Auxerre, Panathinaikos, Sunderland, Queens Park Rangers czy Lazio.
Dalsza część tekstu pod wideo
W karierze Francuz strzelił prawie 300 goli, a 96 z nich padło w meczach Ligue 1. Teraz Cisse chciałby wrócić do gry, by zdobyć przynajmniej cztery bramki i móc poszczycić się 100 trafieniami we francuskiej elicie.
- Napastnicy kochają sobie stawiać cele, a potem je osiągać. Wyznaczamy sobie granice: np. strzelić 25 goli, 50 czy 75. Teraz prześladuje mnie zdobycie stu bramek w Ligue 1, bo mam ich 96. Doprowadza mnie to do szału - powiedział Cisse w rozmowie z Canal+.
Francuz przyznał nawet, że byłby skłonny grać bez wynagrodzenia.
- Chcę wrócić do Ligue 1, aby je zdobyć [bramki - przyp. red.] Jeśli zgłosi się do mnie jakiś klub, to jestem gotów wznowić karierę nawet by grać za darmo - stwierdził.
Trudno jednak przypuszczać, że jakikolwiek klub będzie chętny do zakontraktowania 41-letniego napastnika, który od wielu lat nie grał już na wysokim poziomie. Ostatnie kluby, jakie reprezentował, to szwajcarskie Yverdon Sport i amerykańskie PAO Chicago.
Z tym ostatnim zespołem rozstał się latem 2021 roku i od tamtej pory nie miał nowego klubu.
Redakcja meczyki.pl
Adam Nowacki26 Jan 2023 · 14:53
Źródło: Canal+ / The Sun

Przeczytaj również