Słynny trener obejmie reprezentację Niemiec? Sam bierze to pod uwagę. "Mogą mnie przekonać"

Słynny trener obejmie reprezentację Niemiec? Sam bierze to pod uwagę. "Mogą mnie przekonać"
ANP/SIPA USA/PressFocus
Reprezentacja Niemiec od dłuższego czasu kompletnie rozczarowuje pod wodzą Hansiego Flicka. Na liście kandydatów do zastąpienia Niemca znajduje się wielu znanych szkoleniowców. Jeden z nich rozmawiał z "Bildem".
Nasi zachodni sąsiedzi będą gospodarzami najbliższych mistrzostw Europy. O spokojnej budowie drużyny na turniej nie ma jednak mowy. Ostatnie wyniki są bowiem niezwykle rozczarowujące.
Dalsza część tekstu pod wideo
Najpierw "Die Mannschaft" w ogóle nie wyszli z grupy na mundialu w Katarze. Już wówczas spekulowano na temat przyszłości Flicka, który ostatecznie pozostał na stanowisku.
Teraz Niemcy pozostają jednak bez wygranej w pięciu kolejnych spotkaniach. Ulegli Belgii, Polsce, Kolumbii i Japonii, a rzutem na taśmę zremisowali z Ukrainą.
Po ostatniej przegranej z ekipą z Azji posada Flicka wisi na włosku. Niemieckie media przedstawiły listę kandydatów do jego zastąpienia. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
W gronie potencjalnych następców obecnego selekcjonera wymienia się Louisa van Gaala. Słynny Holender prowadził rodzimą kadrę na mundialu w Katarze. Wydawało się, że po nim odchodzi na zasłużoną emeryturę. Okazuje się, że sprawa wygląda nieco inaczej.
- Nie będę już trenował żadnego klubu. Obiecująca reprezentacja wciąż ma jednak szansę, aby mnie przekonać - zapewnił Van Gaal w rozmowie z "Bildem", gdy zapytano go o możliwość pracy w Niemczech.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik10 Sep 2023 · 15:44
Źródło: Bild

Przeczytaj również