Śmierć kibica powodem sankcji. Rewolucyjne zmiany we francuskiej Ligue 1

Śmierć kibica powodem sankcji. Rewolucyjne zmiany we francuskiej Ligue 1
PressFocus/Philippe Lecoeur
Kilka dni temu przed meczem Ligue 1 nożownik zamordował kibica. W związku z tragedią wprowadzono sankcje obowiązujące w trakcie spotkań.
W sobotę FC Nantes zmierzyło się z OGC Nice w ramach ligowych rozgrywek. Tuż przed meczem w pobliżu Stade de la Beaujoire doszło do tragedii.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nożownik zaatakował fanatycznego kibica FC Nantes. Służby medyczne natychmiastowo przystąpiły do akcji ratunkowej, jednak nie udało im się ocalić życia mężczyzny, o czym pisaliśmy TUTAJ.
Tuż po zdarzeniu minister sportu, Amelie Oudea-Castera, zaapelowała do francuskich klubów. Dyplomatka stwierdziła, że uniemożliwienie kibicom brania udziału w meczach wyjazdowych pomoże w przywróceniu spokoju po tragedii w Nantes.
Komunikat Oudea-Castery został wysłuchany przez niektóre kluby. Wprowadzono zakazy uczestnictwa w meczach wyjazdowych.
W czwartek Stade de Reims wydało oficjalne oświadczenie, w którym zakazało fanom wyjazdu do Nicei na rywalizację z tamtejszą drużyną. Stwierdzono, że spotkanie jest "zagrożone przemocą".
- Stade de Reims zamknęło sprzedaż biletów w sektorze gości na nadchodzący mecz i automatycznie zwróci pieniądze wszystkim kibicom Reims, którzy już zarezerwowali bilety - przekazano w oświadczeniu.
Warto wspomnieć, że kibice Lyonu nie mogli uczestniczyć w rywalizacji przeciwko Olympique’owi Marsylia, która odbyła się w środę. Sympatykom Lens zakazano przyjścia na nadchodzące spotkanie z Montpeiller.
Kibice zespołu z Marsylii postanowili zareagować na zaistniałą sytuację. Podczas środowego spotkania z Lyonem wywiesili na trybunach transparent z napisem "Zakaz podróżowania po kraju wolności. Dziś bardziej niż kiedykolwiek wolność dla ultrasów".
Redakcja meczyki.pl
Filip Węglicki08 Dec 2023 · 11:15
Źródło: apnews.com

Przeczytaj również