Smutne sceny we Włoszech. Gianluigi Buffon zalał się łzami na pogrzebie legendarnego piłkarza [WIDEO]

Smutne sceny we Włoszech. Gianluigi Buffon zalał się łzami na pogrzebie legendarnego piłkarza [WIDEO]
Twitter Screen
Włoska społeczność pożegnała legendarnego Luigiego Rivę. Na pogrzebie zmarłego piłkarza pojawili się m.in. Gianluigi Buffon czy Fabio Cannavaro.
W poniedziałek Luigi Riva stracił przytomność i został przewieziony do szpitala. Mimo interwencji, lekarzom nie udało się uratować życia piłkarza, który zmarł mając 79 lat. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Włoska społeczność pożegnała byłego zawodnika podczas ceremonialnego pogrzebu w Cagliari. Na uroczystości pojawiło się około 30 tysięcy osób.
Kibice dzierżyli w dłoniach flagi oraz szaliki "Czerwono-niebieskich". Podczas wydarzenia można było usłyszeć oklaski mające na celu uhonorowanie Rivy.
Trumnę z ciałem zmarłego 79-latka niosły legendy włoskiej piłki nożnej. We wspomnianym gronie znaleźli się Gianluigi Buffon, Fabio Cannavaro, Gianfranco Zola czy Claudio Ranieri.
Podczas pochodu 45-letni golkiper zalał się łzami. Wszyscy uczestnicy uroczystości oddali się chwili zadumy i pogrążyli się w żałobie.
Riva jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Włoch. W latach 1965-1974 zdobył dla niej 35 bramek w 42 meczach.
79-latek niemalże całą karierę był związany z Cagliari Calcio. Spędził w klubie blisko 15 lat i poprowadził go do jedynego "Scudetto" w historii.
Gigi Riva
wikicommons

Przeczytaj również