Sparing: Górnik rozgromił młodzieżową drużynę Spartaka Moskwa

asinfo
Górnik Zabrze pokonał w meczu towarzyskim Spartak Moskwa U21 6:2 podczas zgrupowania w cypryjskim Ayia Napa. Cztery gole dla drużyny prowadzonej przez Marcina Brosza strzelił Marcin Urynowicz.
Zespół z Roosevelta również zagrał w tym spotkaniu głównie młodzieżowym składem. Górnicy bardzo szybko objęli trzybramkowe prowadzenie, a klasyczny hattrick zanotował Urynowicz.
Napastnik zdobył trzy bramki w przeciągu zaledwie 25 minut. Dwukrotnie wykorzystał rzut karny, a raz oddał skuteczny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Erika Grendela. Tuż przed przerwą czwartego gola strzelił Maciej Firlej. To 21-letni napastnik Ślęzy Wrocław, który jest testowany przez zabrzan.
Po przerwie Górnik podwyższył wynik. Swoje czwarte trafienie zanotował Urynowicz, a następnie na listę strzelców wpisał się także Grendel. Słowak trafił z rzutu wolnego. Później dwie bramki zdobyli zawodnicy ze stolicy Rosji w 70. i 72. minucie.
Górnik Zabrze - Spartak Moskwa U21 6:2 (4:0)

Bramki: Urynowicz 3 (rzut karny), 22, 25 (rzut karny), 48, Firlej (41), Grendel 62 - Zawodnik Spartaka 70, Zawodnik Spartaka 72.
Górnik Zabrze: Bielica - Michalski, Karwot, Surowiec, Gryszkiewicz - Bartczuk, Hajda, Grendel (75. Joachim), Olszewski - Urynowicz, Firlej.